Odzyskaj odszkodowanie
Baza wiedzy dla poszkodowanych

Zaniżone odszkodowanie z OC — co robić?

Każdy kierowca ma obowiązek wykupić polisę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC). Dzięki temu w razie wypadku towarzystwo ubezpieczeniowe może wypłacić poszkodowanemu odszkodowanie z OC sprawcy. Niestety, kwoty, które otrzymują ofiary wypadków i kolizji, nie zawsze są sprawiedliwe. Jak już wspomnieliśmy, ubezpieczalnie świadomie zaniżają wypłaty odszkodowania z OC sprawcy. W Kielcach i w całym kraju działają firmy, które walczą o wyższe świadczenia dla poszkodowanych osób. Dowiedz się, jak możesz uzyskać pomoc w przypadku zaniżonego odszkodowania.

zanizone odszkodowanie

Jak ubezpieczyciel może zaniżyć odszkodowanie?

Najprościej rzecz ujmując, towarzystwa ubezpieczeniowe wykorzystują niewiedzę osoby starającej się o odszkodowanie komunikacyjne w Kielcach. Uciekają się do rozmaitych trików, które ułatwiają im wypłacenie niższej kwoty od tej, która faktycznie należy się poszkodowanemu. O jakich trikach mowa? Oto kilka przykładów.

  • Zaniżanie stawek za pracę mechanika samochodowego czy usługę holowania.
  • Pomijanie kosztów wynajmu auta zastępczego lub zaniżona wycena tego wynajmu.
  • Uwzględnianie w kosztorysie naprawy tańszych części zamiennych zamiast oryginalnych.
  • Obniżenie wartości rynkowej samochodu.

Jak uzyskać dopłatę do odszkodowania z OC?

Aby ubiegać się o dopłatę do odszkodowania z OC sprawcy, trzeba najpierw otrzymać przelew od ubezpieczyciela. Ponadto osoba poszkodowana, która chce wynegocjować więcej pieniędzy, nie może zawrzeć ugody z towarzystwem ubezpieczeniowym. Załóżmy, że spełniasz te warunki. Teraz pozostaje Ci skontaktować się z kancelarią, która specjalizuje się w odzyskiwaniu odszkodowań komunikacyjnych w Kielcach.

Doświadczeni prawnicy zapoznają się z Twoją sprawą, przeanalizują dokumentację, a następnie ustalą, o jak wysoką dopłatę mogą się dla Ciebie postarać. Co więcej, określą, czy w świetle obowiązujących przepisów przysługuje Ci wyższa rekompensata. Następnie firma odszkodowawcza rozpocznie rozmowy z ubezpieczycielem. Jeśli zajdzie taka konieczność, prawnik od odszkodowań będzie Cię reprezentował w sądzie.

Ponad 90% towarzystw ubezpieczeniowych wypłaca zaniżone odszkodowania