Wyobraź sobie, że zwróciłeś się do towarzystwa ubezpieczeniowego z żądaniem wypłaty odszkodowania. Ubezpieczyciel ustalił kwotę świadczenia, ale Ty uznajesz, że należy Ci się więcej i nie wyrażasz zgody na zaproponowane warunki. Jak w tej sytuacji może zareagować TU? Agenci ubezpieczeniowi często sugerują klientom, by podpisali ugodę z ubezpieczycielem. Czy warto ją zawrzeć? Co należy wiedzieć o ugodzie z towarzystwem ubezpieczeniowym? Wyjaśniamy!
Ugoda z towarzystwem ubezpieczeniowym to dokument, którego podpisanie kończy spór między klientem a instytucją wypłacającą świadczenia. Dlaczego? Bo strony konfliktu zgadzają się na wzajemne ustępstwa.
Może się więc zdarzyć, że w ramach ugody ubezpieczyciel zaproponuje Ci odszkodowanie, którego wysokość wyda Ci się adekwatna do poniesionych szkód. Pamiętaj jednak, że rzadko kiedy poszkodowani mają pełną świadomość, ile pieniędzy faktycznie im przysługuje. Towarzystwa ubezpieczeniowe zaś wolą uniknąć sytuacji, w której klient wytoczy im proces w sądzie w celu uzyskania dopłaty do odszkodowania w Kielcach lub innych miastach. Dlatego liczą na Twoją niewiedzę.
Czy zatem warto zawierać ugodę z ubezpieczycielem? Kiedy należy wstrzymać się z podpisywaniem tego dokumentu?
Przede wszystkim uświadom sobie, że prawdopodobnie nie wiesz, o jakie świadczenia i w jakiej wysokości masz prawo się ubiegać. Przykład? Starasz się o odszkodowanie za błąd medyczny. TU proponuje Ci ugodę, na mocy której wypłaci Ci 20 000 zł. Tymczasem okazuje się, że rzeczywista rekompensata powinna wynosić 200 000 zł.
Dlatego zdecydowanie nie warto podpisywać ugody z ubezpieczycielem bez konsultacji z prawnikiem od odszkodowań. W Kielcach i całej Polsce znajdziesz profesjonalne firmy zajmujące się odszkodowaniami. Zatrudnieni w nich specjaliści:
Wstrzymanie się z podpisywaniem ugody zwiększa Twoje szanse na zyskanie adekwatnego odszkodowania.