Odzyskaj odszkodowanie
Baza wiedzy dla poszkodowanych

Odszkodowanie za wypadek w miejscu publicznym — Kielce

Miałeś wypadek w miejscu publicznym? Upadłeś na śliskiej podłodze lub potknąłeś się na chodniku? Koniecznie przeczytaj, jak uzyskać odszkodowanie za wypadek w na chodniku i odszkodowanie za upadek na śliskiej podłodze

Odszkodowanie za wypadek w miejscu publicznym

Wypadek w miejscu publicznym odszkodowanie Kielce — jak uzyskać?

Starania o odszkodowanie za poślizgnięcie się na chodniku oraz odszkodowanie za wypadek w miejscu publicznym uzyskasz jeśli:

  • Po zdarzeniu zwrócisz się o pomoc lekarską,
  • Zgłosisz wypadek odpowiednim władzom (w przypadku wypadku na chodniku powinieneś poinformować o urazie władze lokalne),
  • Zidentyfikujesz i zbierzesz dane od świadków zdarzenia, którzy będą mogli złożyć zeznania w Twojej sprawie
  • Sporządzisz dokumentacje wypadku, zawierając w niej takie elementy jak: opis okoliczności doznania urazu, dane świadków.
  • Ponadto upewnij się, czy Twój wypadek w miejscu publicznym nie został zarejestrowany przez np. miejskie kamery monitoringu.
  • Koniecznie dołącz też zdjęcia z wypadku oraz wszelkie materiały dowodowe, które go sprawiły (o ile takowe posiadasz). 

Pamiętaj, aby zachować wszystkie paragony oraz potwierdzenia dokonania wpłat, które musiałeś uiścić bezpośrednio przez wypadek.  

UWAGA: Ubezpieczyciel może zaproponować Ci zawarcie ugody. Jeśli podpiszesz taki dokument, stracisz możliwość ubiegania się o dopłatę do odszkodowania w przyszłości! Dlatego zanim przystaniesz na warunki towarzystwa ubezpieczeniowego, skonsultuj się z prawnikiem od odszkodowań.

Wypadek w miejscu publicznym odszkodowanie — jak i do kogo wnieść roszczenie?

Aby wnieść roszczenie o odszkodowanie za wypadek  w miejscu publicznym? To proste. Wystarczy skontaktować się z prawnikiem specjalizującym się w urazach w miejscu publicznym, który pomoże Ci przygotować wniosek i będzie dbał o terminowe przesłanie zgłoszenia. Korzystając z profesjonalnej pomocy prawnej, możesz być pewien, że otrzymasz sprawiedliwe odszkodowanie za wypadek w miejscu publicznym Kielce. 

Ponad 90% towarzystw ubezpieczeniowych wypłaca zaniżone odszkodowania