Odzyskaj odszkodowanie
Baza wiedzy dla poszkodowanych

Odszkodowanie za śmierć bliskiego Kielce

Utrata bliskiego to przykre doświadczenie, które pozostawia trwały ślad w psychice. Wstrząs wywołany niespodziewanym odejściem bliskiej osoby bywa przyczyną traumy, depresji oraz izolacji społecznej. Co więcej, osoby, które utraciły bliskiego, cierpią także w wyniku trudnej sytuacji materialnej.

Zorganizowanie pogrzebu i uregulowanie opłat za życie bywa znacznie trudniejsze bez wsparcia finansowego drugiej osoby. Właśnie ze względu na to, rodziny i przyjaciele osób, które poniosły śmierć w wyniku np. wypadku przy pracy lub wypadku drogowego lub błędu medycznego powinny ubiegać się o odszkodowanie za śmierć bliskiego

Odszkodowanie za śmierć w wypadku samochodowym Kielce

Odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby to świadczenie, które przyznawane jest jednorazowo przez zakład ubezpieczeniowy osoby odpowiedzialnej za felerny wypadek. 

odszkodowanie za smierc bliskiego

Czym jest odszkodowanie za śmierć bliskiego?

Odszkodowanie za śmierć bliskiego to swoista forma rekompensaty, która przysługuje najbliższym osobom dla zmarłego (również tych, z którymi nie łączyły go więzi rodzinne).

Jak uzyskać odszkodowanie za śmierć bliskiego?

Aby uzyskać odszkodowanie za śmierć bliskiego, należy oszacować wielkość strat materialnych i niematerialnych, które ponieśliśmy wskutek śmierci bliskiego. Następnie trzeba ustalić towarzystwo ubezpieczeniowe, które jest odpowiedzialne za wypłatę świadczenia, a także zgromadzić materiały dowodowe, które świadczą o wspomnianych szkodach materialnych i niematerialnych. Końcowy krok w procesie o odszkodowanie za śmierć bliskiego to wynegocjowanie odpowiedniej wysokości odszkodowania z ubezpieczycielem. Jeśli zostanie nam przyznana zaniżona kwota, możemy w takiej sytuacji złożyć pozew o wyższe odszkodowanie za śmierć bliskiego i dochodzić swoich praw w sądzie. 

Ponad 90% towarzystw ubezpieczeniowych wypłaca zaniżone odszkodowania