Odzyskaj odszkodowanie
Baza wiedzy dla poszkodowanych

Odszkodowania komunikacyjne Kielce

Jedną z najczęstszych przyczyn, dla których ludzie starają się o rekompensatę, jest wypadek komunikacyjny. Nic dziwnego - to niebezpiecznie zdarzenie, w którym może ucierpieć wiele osób ze względu na obecność pojazdów mechanicznych. Kiedy należy ubiegać się o odszkodowanie za wypadek komunikacyjny? Co zrobić w przypadku zaniżonego odszkodowania? Zapraszamy po odpowiedzi!

Wypadek samochodowy - kiedy należy się odszkodowanie?

O odszkodowanie po wypadku samochodowym może ubiegać się każdy, kto doznał szkód majątkowych i niemajątkowych. Szkoda majątkowa dotyczy zazwyczaj uszkodzonego lub zniszczonego auta, które brało udział w zdarzeniu drogowym. Może ona również obejmować zniszczone mienie, które kierowca przewoził np. w bagażniku.

odszkodowania komunikacyjne

Z kole o szkodzie niemajątkowej mówimy w przypadku tymczasowego lub trwałego uszczerbku na zdrowiu u osób uczestniczących w wypadku. Takiego uszczerbku może doznać:

  • kierowca,
  • pasażer,
  • rowerzysta,
  • motocyklista,
  • pieszy.

Każda z wyżej wymienionych osób ma prawo starać się o świadczenia, które powinno wypłacić towarzystwo ubezpieczeniowe. W ramach odszkodowania za wypadek komunikacyjny w Kielcach można ubiegać się m.in. o zwrot kosztów leczenia w szpitalu i rehabilitacji, rentę z tytułu niezdolności do pracy (w przypadku inwalidztwa), a także zadośćuczynienie za cierpienie fizyczne i psychiczne.

Co robić w przypadku zaniżonego odszkodowania w Kielcach?

Czy wiesz, że ponad 90% ubezpieczycieli wypłaca kwoty nieadekwatne do poniesionych strat? Wielokrotnie zdarza się, że osoby poszkodowane w wypadku samochodowym nie mają pojęcia, że otrzymały za mało pieniędzy! Na szczęście z pomocą przychodzą firmy zajmujące się odzyskiwaniem odszkodowań w Kielcach i innych miastach. Jeśli podejrzewasz, że Twoje odszkodowanie zostało zaniżone lub nie jesteś pewien, czy uzyskałeś sprawiedliwą rekompensatę, skorzystaj się z doświadczonymi prawnikami specjalizującymi się w odszkodowaniach.

Ponad 90% towarzystw ubezpieczeniowych wypłaca zaniżone odszkodowania